מאמרים לדוגמה

833

התנהלותו של ענף הנדל"ן ביום אחרי הקורונה

ההערכה היא שביום שאחרי הקורונה, האזרחים יהיו מחושבים יותר בכל תחומי החיים, הם לא יקבלו החלטות פזיזות ויראו את הנתונים מכל היבטיהם לפני שהם חותמים על הסכמים באופן מהיר. 

אחרי מגפת הקורונה ברור לכולם שקיימות הפתעות לא צפויות בחיים ויש לכך השלכות על כל אדם הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך. לכן, כדי לא להיקלע לדרך ללא מוצא יגבש כל אדם חשיבה מעמיקה ופרטנית ובמקרים רבים אזרחים יעדיפו להמשיך ולגור בשכירות, כדי שלא להיקלע לבעיות כלכליות אשר יובילו לכך שהם לא יוכלו לעמוד בתשלומי המשכנתאות.

ענף הנדל”ן בנוי מרבדים אחדים וההתנהלות תהיה שונה בכל אחד מהם, כאורך המשבר כך יהיה עומקו של המשבר. אם פרק הזמן יהיה קצר, תהיה התאוששות מהירה והמחירים יעלו כיוון שאין סחורה חדשה בשוק. אך אם פרק הזמן יהיה ארוך ועולמי, הוא יגע כלכלית בכל אזרח.

לקוחות אשר תכננו לרכוש נכס, אם יש להם ממון ועבודה קבועה וחיונית הם לא ישנו את התוכניות שלהם. אך לקוחות אשר חוששים להמשך פרנסתם או שנקלעו לקשיים תזרימים הן כשכירים והן כעצמאים עקב המצב, ינקטו משנה זהירות ורבים מהם לא יבצעו צעד כה משמעותי כמו רכישת דירה. 

הרוכשים הפוטנציאלים לא יגיעו למשרדי המכירות מיד בתום המשבר, הם ייקחו לעצמם עוד זמן קצר לחשיבה ולהתארגנות ולאחר מכן, ירכשו את הדירה החדשה או לחילופין דירה יד שנייה.

ימי גיבוש לעובדים

אחד הנושאים הראשוניים בהם מטפלים בעת תכנון ימי גיבוש לעובדים, הוא הנושא הקולינרי. עובדים רבים של החברות הגדולות מטיילים הרבה בעולם בענייני עבודה או בטיולים כך שהם חוו הרבה מאד חוויות קולינריות. 

לכן המטרה בערב כזה היא לאתגר את השף והטבחים וליצור עבור המוזמנים תפריט יוצא דופן אשר יחזיר אותם לבילויים במדינות שונות מעבר לים ולמאכלים האותנטיים אשר אכלו בכל אחת מהן. עירוב של מטעמי מזרח אסיה עם אירופה, ארה”ב ודרום אמריקה. השילוב בין כל קצוות תבל ייצור רמה גסטרונומית אדירה אשר לבטח תהיה טעימה עבור כולם. 

אחד המדדים החשובים להצלחת הערב הוא בכך שהעובדים אינם יודעים מה מצפה להם בערב הגיבוש. הם מגיעים מלאי סקרנות ומחפשים רמזים באולם לגבי תוכנו של המשך הערב. 

רבים מתאמים הרצאת אורח בנושא שקרוב לכולם, אך לאו דווקא קשור באופן ישיר לעיסוקה של החברה או לתחומים אשר אותם מפתחים הצוותים. כמו לדוגמה על נושאים זוגיים ומשפחתיים, סדנה לניהול זמן, אימון למצוינות ועוד.

אופציה נוספת היא מופע מסקרן של אמן מוכשר כמו אמן חושים, זמר, סטנדאפיסט מוכשר, להקת נגנים ועוד. כדאי לפני כן לגשש לגבי סוג המופעים המתאים ביותר למרב האורחים, כדי להזמין לאולם הערוך לכך את האמן בשעה שתיקבע מראש. 

412742_10
photo-1531346791679-3a2f9675387a

מסיבת פורים

חברות עסקיות רבות וקבוצות של חברים עשו להם נוהג לחגוג את פורים ובגדול. הם שוכרים אולם או מתאמים מועד למסיבה באחד הבתים הגדולים ונהנים עד שעות הבוקר המוקדמות עדליידע. מארגני הערב מעוניינים לתת לנשף פורים ערך מוסף ולכן מחפשים רעיונות מקוריים פעילות פורים למבוגרים אשר תקפיץ את כל המשתתפים, וכך תהיה זו המסיבה הכי מוצלחת בעיר. 

מכיוון שמדובר במשתה פורים כיד המלך אחשוורוש וברור שהמן הרשע יעשה כל שניתן כדי לנטרל את ההנאות בערב זה, מגייסים למסיבה מנחה אגדי אשר ישקשק קוקטיילים לאורך כל הערב ויראה להמן הרשע מי כאן השליט בממלכה. 

 

תזרים המזומנים

מערך ניהול הכספים בכל עסק נערך מראש לכל תרחיש וכך העסק מתכנן את צעדיו בצורה נבונה. חשיבה אסטרטגית נכונה תוך ראייה מפוקחת של מצבים שונים, ראיית הנולד והיערכות מראש מובילה לביצוע מהלכים פיננסיים, כמו הגדלת מסגרת אשראי לתקופה מסוימת בהתאם לחבויות הכספיות.

 

טיפול בנושאים כספיים דורש ניסיון רב והתייחסות פרטנית לכל נקודה. המשימה היא לנהל את כל רבדי הניהול הכספי בעסק באופן מהיר ומסודר וללא עיכובים כלשהם, עקב בעיות תזרימיות. מוסר התשלומים הירוד במשק עלול ליצור פערים בגביה ולכן יש צורך להיות כל הזמן עם יד על הדופק ובעת הצורך להיעזר בקבלת הלוואה זמנית.

במסגרת ניהול כספים בעסק יש לטפל בכל נושא בעייתי מיד כאשר הוא קורה, כדי לא להיקלע למשברים פיננסיים אשר עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך ולעננה הרובצת על המשך קיומו התקין של העסק.

2847427
Practice-Areas-Pic.png

מהי צוואה בעל פה

 

צוואה בעל פה, היא צוואה אשר נאמרת בעל פה על ידי אדם השוכב על ערש דווי ולכן אינו מסוגל לכתוב בעצמו את הצוואה ו/ או לחתום עליה. 

בעת הכתבת פרטי הצוואה, חייבים להיות נוכחים במקום שני עדים יחד באותו הזמן. מדובר בשני עדים אשר כשרים לשמש עדים על פי החוק, עדים המבינים את שפתו של אדם זה על בוריה.

לאחר שמיעת הצוואה, יועלה כל המידע באופן מסודר על מסמך שהוא זיכרון דברים. שני העדים חותמים בתחתית המסמך שאכן זה המידע שהתקבל מהחולה. מסמך זה יופקד בבית המשפט הסמוך לעיר מגוריו של בעל הצוואה ויועבר לרשם בית המשפט לענייני ירושה. העדים יוסיפו לכך מסמך המתאר את הסיטואציה שהביאו את האדם לבקש לבצע צוואה בעל פה, לאור הנסיבות העגומות שימיו ספורים. 

תוקפה של צוואה ייחודית זו היא חודש ימים בלבד. לאחר מכן היא אינה ברת תוקף ואי אפשר להשתמש בה.

WhatsApp
מוזמנים לשלוח הודעה
דילוג לתוכן